Yeni Gündemlerle Yine Birlikteyiz

YENİ GÜNDEMLERLE YİNE BİRLİKTEYİZ

Değerli Kutupyıldızı Dostları,

Yaklaşık 3 yıldır dünyayı ve ülkemizi tesiri altına almış olan pandemi şartlarına rağmen sivil toplum kuruluşları olarak faaliyetlerimize   devam ediyoruz.

Bir yandan çalışmalarımızı dijital ortama aktarırken, diğer yandan yüz yüze görüşmeler ve temaslarımız bu süreç boyunca devam etti.

Kutupyıldızı Sağlık Gönüllüleri Derneği olarak süreçteki şartları göz önüne alarak toplantılarımızda ve diğer çalışmalarımızda dijital çalışmalara ağırlık verdik.

Derneğimizin tanıtım videosunu yaptığımız son çalışmaları da ilave ederek yeniledik. Derneğimizin Web sayfasını da yine aynı şekilde daha modern bir teknoloji ile yenileyerek sizlerin bilgisine ve dikkatine sunacak hale getirdik.

Diğer yandan sahada yaptığımız çalışmalarımız devam ediyor. Yurt içinde yaşayan sağlık yardımına ihtiyacı olan her kişinin imdadına koşma çalışmalarımız devam ediyor.

Suriyeli muhacirlerin sınırda yaşadığı kötü şartlarla ilgili çalışmalarımız da sürüyor. Nitekim bu cümleden olmak üzere 5-6 Mart'ta bir grup hekim arkadaşla birlikte İdlip şehrinde olacağız inşallah.

Afrika'nın sağlığa ihtiyacı olan ülkeleri Nijer' den sonra şimdi Gambiya ile de ilgili bazı çalışmalar başlatmış durumdayız.

Ülkemizde bulunan yaklaşık 40 adet sağlık kuruluşunu bünyesinde bulunduran TÜSEP'in de genel sekreterliğini deruhte etmiş bulunuyoruz.

TÜSEP olarak zaman zaman devlet yetkilileri ile görüşüp sağlıkla ilgili sorunları birinci elden muhataplara iletiyoruz .

Bu vesileyle hepinize sağlık ve afiyetler diliyorum.

Opr.Dr.Abdullah Daştan
Kutupyıldızı Sağlık Gönüllüleri Dernek Başkanı