Ana Sayfa - Kutup Yıldızı  
 
 


Selahattin Altıntaş
Selahattin Altıntaş

Rızıklarının Yerden ve Denizden Gönderildiği Ülke: KOMOR
Cumhurbaşkanı ve eyalet valilerinin bizlere “Artık burası da sizin ülkenizdir” dediği COMOR bu günden itibaren ülkemizin kardeş bir ülkesidir. Sağlık ekibi olarak ülkemizden giden ilk sağlık ekibi olmak özelliğini taşıyan ekibimiz Anjuan adasının çeşitli kasabalarında 1274 civarında sünnet gerçekleştirdi.
7 Mayıs 2012 Pazartesi 16:28
Arkadaşına Gönder Yorum Ekle Yazdır Yazdır Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google'da paylaş Delicious'ta paylaş Digger'da paylaş Yahoo'da paylaş
 
Selahattin Altıntaş, Sünnet Uzmanı
 
Sağlık Bakanı bizzat gelerek kayıtları yapmakta yardım etti.. Müslüman olmamız dolayıyla kaynaşma o kadar çabuk oldu ki.. Kısa sürede bizim vesilemiz ile kendilerinde Türk Milleti ile kardeş oldukları hissi uyandı.. İlk organize olması nedeni ile olan bazı aksaklıklardan defalarca vali özür diledi ve “bundan sonraki gelişlerinizde hava alanına indikten itibaren bütün işleriniz ile bizzat ilgileneceğim” dedi.. Hatta Cumhurbaşkanı bundan sonraki gelişte bizzat ekibi misafir edeceğini valiye bildirmiş…
 
Comor halkı bazı Afrika ülkeleri kadar fakir bir hayat sürmüyor: Çünkü tropikal bir iklime sahip adeta toprak görmek mümkün değil. Yem yeşil bir ada.. Comor’da buralarda görmek mümkün olmayan pek çok çeşit meyve ağacı var, hatta ekmeklerini bile bir ağacın meyvesinden elde ediyorlar.. Deniz ürünleri istedikleri kadar.
 
Halkın büyük çoğunluğu Müslüman ve bize çok yakınlar.. İslami bilgi açısından zayıf ta olsalar Allah’ın emir ve yasaklarını kabullenmede ve tatbik etmede kafaları karışık değil.. “Bu dinimizde varsa tamam ve öyle olması lazım” diyebiliyorlar.
 
İnsanların yetiştirilmeye ihtiyacı var.. Belki bu ülkeye yapılacak en iyi yardım onları ihtiyaç duydukları alanlarda yetiştirmek. Mesela bizler sünnetçi olarak orada ihtiyaç miktarı sünnetçiyi kısa sürede yetiştirebiliriz. Eğer her alanda bu şekilde vatandaş yetiştirilse çok büyük bir hizmet yapılmış olur.. Bu balık yedirmek yerine balık tutmayı öğretmek gibi olur.. Bu yapılabilir.
 
Onlara bizim adımıza kötülük yapan olmadıkça bu kardeşlik artarak devam edecektir. Ticaret için dahi oraya gidenler olsa onlara gene de iyilik olacaktır. Ekonomik canlanma bu şekilde mümkün olacaktır.. Ülkemizde üretilen hemen her alandaki ticaret malına ihtiyaçları var ve bunu yapacak adamları da var. Bütün bunlar vali ile birebir temas ile yapılabilir.
 
Kısaca eğer bizden çok uzak olmalarına rağmen kendi ülkemizin bir parçası olarak Comor adaları ile bağ oluşturmak istiyorsak çok şey yapmamıza gerek yok… Yapılması gereken işler kendiliğinden ortaya çıkar.. Mühim olan sağlanmış olan güzel ilişkileri bozacak hareketlerden kaçınarak samimi ilişkilerin devam ettirilmesini sağlamaktır.
 
 
  Bütün Yazıları

 
Rızıklarının Yerden ve Denizden Gönderildiği Ülke:...

 

Yorum Sizin! Siz de yorum yapın | Tüm yorumları oku

 

 

  Günün Yazarları  
Sağlıkta Acil Hizmetler
Bir Ağustos Gecesinin Hatırlattıkları
Erkek Çocuklarında Tedavi Edilmesi Gereken Önemli ...
Afrika’da Var Olmak
Kamer Adalarında Kardeşlik Coşkusu
Rızıklarının Yerden ve Denizden Gönderildiği Ülke:...
Van ve Çevresinde Meydana Gelen Depremler
Van-Erşiş Depremi ve Afetlere Hazırlıklı Olmak
YAZARLARIMIZ
Abdullah Daştan 
Sevgili Dostlar
Mustafa SAMASTI 
İslam ve Sağlık Üzerine
Selahattin SEMİZ 
Bayramınız bayram olsun.
TÜM YAZARLARIMIZ 

GÜNCEL MAKALELER
Yusuf Albayrak 
Sağlıkta Acil Hizmetler
Selahattin SEMİZ 
Bir Ağustos Gecesinin Hatırlattıkları
Haluk İnal 
Erkek Çocuklarında Tedavi Edilmesi Gereken Önemli Bir Sorun “İnmemiş Testis”
 
GÜNCEL SAĞLIK HABERLERİ  
 Kurban Bayramında Beslenme Önerileri
 Sağlıklı Beslen, Sağlıklı Yaşa
 Sağlık araştırmalarının mayınlı tarlası: Sağlık...
 VARİKOSEL (Erkekte Kısırlığın en sık sebebi)
 İlaçsız Hayat Mümkün mü?
 İlaçlar ve Bedenimizin Biyolojik Saati
 Misyonerlerin Osmanlı topraklarındaki sağlık fa...
 Sigara Dumanının Çocuklara Etkisi
 Şişmanlık: Genetik Miras mı Yaşam Tarzı mı?
 Dr. Mahmut Tokaç’ın ‘Kırmızı Çizgi’si Çıktı
 Osmanlıdan Günümüze Eczane Sayısının Sınırlandı...
 
  copyright © kutupyildizidernegi.org.tr
Bize Ulaşın | RSS | Sitene Ekle | Reklam | Sık Kullanılanlara Ekle | Giriş Sayfam Yap